Dikmen Kalorifer Petek Temizliği

Dikmen Kalorifer Petek Temizliği

Petek temizliği, rodyatör gözeneklerinin pas ve pislik sebebi ile tıkanması sonucu, ısınmanın azalmasından kaynaklı makine sayesinde yapılan bir uygulamadır. Petek temizliği, kombi ve petek arasında ki sıcak su dolanımını rahatlatır. Suyun akış hızını artırı ve bu sayede en uzak noktalarda ki petekler dahi eşit seviyede ısınır. Petek ve kombi içerisinde bulunan suyun kirlenmesi kombininde tıkanmasına ve arıza yapmasına sebep olabilir. Kombi arızalarının büyük bir kısmı aslında sistem içerisinde bulunan kirli ve paslı sulardan kaynaklanmaktadır. Pis ve paslı su conta, üç yollu vana ve eşanjör gibi yerlerde tıkanmaya yol açar ve arızalara sebep olur.

Petekler Ne Kadar Zaman da Temizlenir?

Bir petek sistemi merkezi olsun ya da kombili olsun periyodik zamanlarda temizlenmelidir. Genel olarak kullanıcılar bu zamanı sorun yaşadıkları zaman ile belirlerler. Yani ısınma ya da arıza sorunu olmadığı sürece çok fazla bakım ve onarım işine girmek istenmez. Bu sebeple aslında önceden yapılması gereken uygulama gecikerek daha fazla sorun çıkarmasına sebep olunur. Mesela petek temizliği uygulaması son aşamaya kadar bekletilen bir uygulamadır. Bu sebeple kombi devir daim pompası arızası ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple son seviye beklenmeden ön görülen Kalorifer Petek Temizleme zamanı her İKİ YILDA BİR şeklinde yapılmalıdır.

Ankara Kalorifer Petek Temizliği

Hizmetler: Petek temizliği, kimyasallı petek temizliği, makineli petek temizliği, kalorifer petek temizliği, ısınmayan petek sorunu, peteklerin altı ısınmıyor, son petek ısınmıyor, petekler tıkandı, kombi ısıtmıyor, ev ısınmıyor, doğalgaz faturası, yüksek fatura, kombi ses yapıyor, kombi fitre temizliği, hangi kombi, petek temizliği zararlı mı? petek temizleme firmaları, en iyi petek temizleme, hangi kimyasal.

Ustaya Sor


Cihazla su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma, kanal görüntüleme, petek temizleme, doğalgaz tesisat temizleme ve daha bir çok konuda ustayla whatsapp üzerinden hemen canlı görüşün

USTAYA SOR