• Musluk Kırılınca Ne Yapmalıyız?

  Musluk Kırılınca Ne Yapmalıyız?

  Genel olarak müşterilerin hobi olarak evinde yapmak istedikleri işlemlerden biri de arızalı musluğun değişmesi gibi ufak tamir işlemleridir. Bu gibi hobi maksatlı işlemler maalesef sonucu hem sıkıntılı hem de daha pahalıya sebep olabiliyor. Musluk sökmede ki en çok yapılan hatalardan birisi anahtar kullanımın da birden ve aşırı güç kullanmaktır. Su tesisat tamirinde kesinlikle aceleci ve aşırıcı güç uygulanmaz. Kesinlikle elinizde ki su borusu anahtarını hissederek ve yavaş yavaş güç kullanarak musluk yâda bataryanın dönmesini sağlamalısınız.

  Blog Oku
 • Mutfak Lavabo Ve Evye Tamiri

  Mutfak Lavabo Ve Evye Tamiri

  Merhaba değerli müşterilerimiz. Tesisat alanında olmasa da bizlere sıkça gelen telefonlardan birisi de mutfak evyesi düşmesi sonucu nasıl tekrar tamir edileceği hususunda yardımcı olabileceğimizdir. Evet düşen mutfak evyelerinin tamiri için ekiplerimizin sizlere yardımcı olabileceğini düşünerek böyle bir hizmetimde bünyemizde başlattık.

  Blog Oku
 • Banyo ve Mutfak Giderinden Gelen Pis Koku

  Banyo ve Mutfak Giderinden Gelen Pis Koku

  Çamaşır makinesi gider hortumları pis koku kaynağının en belirgin yerleridir. Çamaşır makinelerinin hortumu ince olduğundan dolayı pimaş borunun içerisine kolayca girmektedir ve uzun bir boruyu içeri sokabilmesi sebebi ile müşteri su gelmediği için makine giderlerine kada conta dediğimiz contadan kullanmamaktadır. Çünkü müşteriye göre nasılsa giderden geriye su gelmemektedir ve contaya da bu sebeple çok ihtiyaç

  Blog Oku
 • Kombi Su Eksiltme ve Basınç Düşmesi

  Kombi Su Eksiltme ve Basınç Düşmesi

  Kombiler belirli bir basınç ile kapalı sistem bir tesisat ile çalışır. Kombi ve petek tesisatı arasında bulunan tesisat borusunda oluşan bir su kaçağı Kombinin Su eksiltmesine sebep olur. Bu durum kombinin sürekli arızaya geçmesine sebep verir. Kombi Su Kaçağı herhangi bir yerden su damlamasına sebep olmayacağı için gözle görülür bir belirtisi olmaz bu sebeple kombi su eksiltmesi Kombi Su Kaçak sorununa bir belirtidir.

  Blog Oku
 • Kombi Basınç Yükselme Sorunu

  Kombi Basınç Yükselme Sorunu

  Kombi tesisatı 1.5 bar ile çalışmaktadır. Bu basınç sebviyesi ısı farkına göre bir yada iki değer arta bilir. Ancak Kombide bir arıza var ise kombi kontrolsüz su alacağı için sürekli su basıncı yükselir ve basınç valfinden su atar.

  Blog Oku
 • Evde Pis Koku Neden Olur

  Evde Pis Koku Neden Olur

  Evde Pis Koku Sorunu, Banyo ve Tuvalet giderlerinden gelen pis kokular genel olarak süzgeç giderlerinden ve lavabo borularından gelmektedir. Yer süzgeçlerinde kokuyu engelleyen ve su ile havuz oluşturan bir havuz siztemi verdır.

  Blog Oku

Cihazla su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma, kanal görüntüleme, petek temizleme, doğalgaz tesisat temizleme ve daha bir çok konuda ustayla whatsapp üzerinden hemen canlı görüşün

USTAYA SOR