Elvankent Petek Temizliği

ELVANKENT KALORİFER PETEK TEMİZLİĞİ

Makine ile tercihe göre kimyasallı ya da kimyasalsız Kalorifer Petek Temizliği için hizmet vermekteyiz. Petek temizleme cihazını banyodan sisteme bağlayarak tek noktadan bütün odaları sökmeden temizleye biliyoruz.

Petek temizliği her iki yılda bir düzenli olarak yapılmalıdır. Her makine petek temizleme makinesi değildir. Bu alanda müşteriyi yanıltıcı çok farklı uygulamalar bulunmaktadır. Sistemi iyi temizlemeyen cihazlar ile doğru yapılmayan uygulamaların  hiç bir faydası olamayacaktır.

ELVANKENT PETEK TEMİZLİĞİ

Kalorifer Petekleri Neden Az Isıtıyor?

Kalorifer petek sistemi kombi ve petekler arasında ısınarak dolanan su sayesinde ısınma sağlar. Yani petek tesisatının ısınması için sistemin içerisinde ki suyun tam ve sağlıklı bir şikilde devir daim yapması yani dolaşması gerekir. Tıkalı olan petek ve tesisat üzerinde kombi ısınan suyu tam devir daim edemediği için özellikle kombiye uzak olan petekler ve alt kısımları ısınmaz ve soğuk kalır. Peteklerin alt kısmına biriken ve orada tortulaşan pislik sebebi ile peteklerin alt kısmıda soğuk kalır. bu durumu tetikleyen bir diğer etken ise Kombi fitre sisteminin tıkalı olması yada kombi devir daim motorunun tam verimli çalışmamasıdır. Bu sebeple kalorifer tesisatı içerisinde ki pis su kombiye de zarar vermeden önce mutlaka here iki yılda bir Kalorifer Petek Temiziliği yapılmalıdır.

Petek Temizliği Neden Yapılmalı?

Petek tesisatı kapalı devre çalışan bir sistemdir ve içinde ki suyu sürekli olarak devir daim ettirir. Bu sebeple petek tesisatının içerisinde aşırı derecede çamurlanma ve tıkanma meydana gelir. Bazı zamanlar da kombiye yakın peteklerin çok sıcak olduğu halde kombiye uzak peteklerin ısınmadığını görürsünüz. Bunu sebebi o peteğe giden boruların tıkanmasından kaynaklanmaktadır. Petek temizliği ile sistemdeki tıkanıklıklar açılır ve kombiniz daha verimli çalışır. Doğalgaz faturanız da gözle görülür düşme fark edersiniz. Isınmada p daha fayda sağlamaktadır.

Altı Isınmayan Petekler İçin Ne Yapılmalı?

Petekler de özellikle altı ısınmama ve hava yapma sorunları vardır. Bunların ikisi de bir birine karıştırılsa da aslında bir birinden farklı sorunlardır. Mesela havası olan bir petek kesinlikle üst kısımları ısınmaz ve bu şekilde anlaşılır. Altı ısınmayan peteklerin sorunu genel olarak Ter bağlantı sorunu, Kombi devir daim pompası arızası ya da en sık görülen sorun olarak peteklerin pislik sebebi ile tıkanması ve su devir daiminin yetersiz olmasıdır. Altı Isınmayan Petek için petek temizleme işlemi yapılmalıdır.

 Etimesgut Petek Temizleme

Ankara Kalorifer Petek Temizliği

Hizmetler: Petek temizliği, kimyasallı petek temizliği, makineli petek temizliği, kalorifer petek temizliği, ısınmayan petek sorunu, peteklerin altı ısınmıyor, son petek ısınmıyor, petekler tıkandı, kombi ısıtmıyor, ev ısınmıyor, doğalgaz faturası, yüksek fatura, kombi ses yapıyor, kombi fitre temizliği, hangi kombi, petek temizliği zararlı mı? petek temizleme firmaları, en iyi petek temizleme, hangi kimyasal. tıkalı petek açma, petek temizleme makinesi

Ustaya Sor


Cihazla su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma, kanal görüntüleme, petek temizleme, doğalgaz tesisat temizleme ve daha bir çok konuda ustayla whatsapp üzerinden hemen canlı görüşün

USTAYA SOR