Gölbaşı Petek Temizliği

GÖLBAŞI PETEK TEMİZLİĞİ

Makine ile tercihe göre kimyasallı ya da kimyasalsız Kalorifer Petek Temizliği için hizmet vermekteyiz. Petek temizleme cihazını banyodan sisteme bağlayarak tek noktadan bütün odaları sökmeden temizleye biliyoruz.

Gölbaşı Petek Temizliği sayesinde alt tarafı ısınmayan peteklerin ısınmama sorunu ortadan kalkmaktadır. Petek temizliği her iki yılda bir düzenli olarak yapılmalıdır. Her makine petek temizleme makinesi değildir. Bu alanda müşteriyi yanıltıcı çok farklı uygulamalar bulunmaktadır. Sistemi iyi temizlemeyen cihazlar ile doğru yapılmayan uygulamaların  hiç bir faydası olamayacaktır.

Gölbaşı Petek Temizliği

Petek Temizliği Neden Yapılmalı?

Petek tesisatı kapalı devre çalışan bir sistemdir ve içinde ki suyu sürekli olarak devir daim ettirir. Bu sebeple petek tesisatının içerisinde aşırı derecede çamurlanma ve tıkanma meydana gelir. Bazı zamanlar da kombiye yakın peteklerin çok sıcak olduğu halde kombiye uzak peteklerin ısınmadığını görürsünüz. Bunu sebebi o peteğe giden boruların tıkanmasından kaynaklanmaktadır. Petek temizliği ile sistemdeki tıkanıklıklar açılır ve kombiniz daha verimli çalışır. Doğalgaz faturanız da gözle görülür düşme fark edersiniz. Isınmada p daha fayda sağlamaktadır.

Üst Kısımları Isınmayan Peteklerde Hava Alma

Peteklerin alt kısmı ısınıyor ama üst tarafı soğuk kalıyor ise bunun tek sebebi peteklerin içerisinde hava olmasıdır. Hava almanın iki yöntemi vardır.

- Birincisi peteğin üst köşesinde bulunan hava purjörünü kullanarak hava prujör anahtarı yada düz bir tornavida yardımı ile havası alınır. 

- İkincisi ise peteklerin vanası çağraz bağlı ise üst tarafa gelen vana rekoru hafif gevşetilerek petek içerisinde ki hava alınır.

Peteklerin üst tarafını kontrol edin eğer sağ ve sol köşeler ılık yada sıcak ise hava alma işlemi ile boşuna zaman harcamayın. Petekler de hava var ise mutlaka üst kısımlar soğuk olur.

Ankara Kalorifer Petek Temizliği

Hizmetler: Petek temizliği, kimyasallı petek temizliği, makineli petek temizliği, kalorifer petek temizliği, ısınmayan petek sorunu, peteklerin altı ısınmıyor, son petek ısınmıyor, petekler tıkandı, kombi ısıtmıyor, ev ısınmıyor, doğalgaz faturası, yüksek fatura, kombi ses yapıyor, kombi fitre temizliği, hangi kombi, petek temizliği zararlı mı? petek temizleme firmaları, en iyi petek temizleme, hangi kimyasal. tıkalı petek açma, petek temizleme makinesi

Ustaya Sor


Cihazla su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma, kanal görüntüleme, petek temizleme, doğalgaz tesisat temizleme ve daha bir çok konuda ustayla whatsapp üzerinden hemen canlı görüşün

USTAYA SOR