Hüseyingazi Petek Temizliği

Hüseyingazi Petek Temizliği

Petek temizliği belli periyotlar ile yapılması gereken önemli bir bakımdır. Isınma konusunda verim alınması için bu bakımın mutlaka düzenli olarak yapılması gerekir. Bunu için işini doğru yapan bir firmadan destek alınması çok önemlidir. Hüseyingazi Makineli Petek Temizleme servisi yılların verdiği deneyim ile sizlere hizmet vermektedir.


Hüseyingazi Kimyasallı Petek Temizleme Servisi

Hüseyingazi İlaçlı Petek Temizleme servisi bu işi makine ve kimyasal kullanılarak yapar. Kullanılacak olan makinenin banyodan petek tesisatına bağlanması sağlanır. Daha sonra ise makinenin içerisine konan ilaç ile petek temizleme işlemi gerçekleşir. Petek temizleme sırasında kimyasal madde kullanılmaz ise petekler tam olarak temizlenmeyecektir.

Petek temizleme işlemi yaptırırken dikkat edilmesi gereken anahtar ipuçlarından sadece biri kimyasal kullanılıp kullanılmadığıdır. Makine kullanılarak yapılmayan petek temizleme işlemleri son derece yanlıştır. Eğer tam olarak temizlenmez ve tesisatın içerisinde kalır ise bu durum daha büyük sorunlara neden olabilmektedir.


Neden Peteklerin Altı Soğuk Üstü Sıcak

Eğer radyatör peteklerin alt kısmını ısıtmıyorsa tesisat sisteminin kanallarında paslanma olmuş veya tortu oluşmuş olmasından kaynaklanabilecek bir problemdir. Su petek içerisinde dolaşamadığı için peteklerin altı soğuktur.

Neden Peteğin Altı Isınmıyor?

Kalorifer peteklerinden diğerleri çalışıyor yalnızca bir tanesi çalışmıyor ise peteğin havası, petek anahtarı kullanılarak alınmalıdır. Peteğin havası alındıktan sonra da ısınmıyorsa, petek içerisinde su döngüsü tam olarak dolaşımını yapmamaktadır. Kombi filtresinin de tıkanması da petekleri etkilemektedir.

Petekler Isınmıyor Ne Yapmalıyım?

Isınmayan kalorifer petekleri için ilk olarak vanalarınızı kontrol etmelisiniz. Vananızın açık olduğundan eminseniz daha sonra kombinizin su basıncına bakmalısınız. Basınç seviyesi normal değerlerde değil ise kombi arızasından kaynaklanan bir problemdir. Petekleriniz hala ısınmıyorsa bu işi, işin ehli kişilere teslim etmelisiniz. Bunun için de Hüseyingazi Petek Temizliği servisi  sizlere en iyi hizmeti verecektir.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır?

Kimyasallı olan petek temizliği iki yılda bir yapılmaktadır. Eğer petek temizliğinizi düzenli olarak yaptırmaz iseniz ısınma problemleri ve yüksek doğalgaz faturaları ile karşı karşıya kalmanız an meselesi olabilir.
 

Neden Kombi Petek Temizliği Yaptırmalıyım?

Isının dengeli dağılmasını sağlamak için petek ve kombi bakımını düzenli yaptırdığınız takdirde faturalardan tasarruf edebilirsiniz.

Yakıt tasarrufu sağlar, peteklerin dengeli ve daha çabuk ısınmasını sağlar, kombinizin ve peteklerinizin ömrünü uzatır. Kombinin gürültüsüz çalışmasını ve ekonomik olarak tasarruf etmenizi sağlar. 

Petekler Ne Kadar Sürede Temizlenmelidir?

Petek temizliği düzenli olarak her yıl yapılmalıdır. Petek anahtarı yardımı ile kirli sudan arındırılmalıdır. Isınma sorunu gibi bir problemle karşı karşıya iseniz de petekleriniz temizlenmelidir. Düzenli olarak petek temizliği yaptırdığınızda kombinizin ve petekleriniz ömrü uzayacaktır.

Petek Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

Kombilerin temizlenmesi kalorifer sisteminizin  daha iyi çalışmasını sağalmaktadır. Isının daha iyi dağılmasını sağlayacaktır. Kombi pompasının ses yapmasını önemli ölçüde engellemektedir. Eğer düzenli olarak petek temizliği yaptırırsanız oluşacak olan korozyona karşı koyabilirsiniz.

Hüseyingazi Petek Temizleme Fiyatları

Petek temizliği fiyatları bulunan petek sayısı, kombi bakımı ve alınacak olan diğer hizmetlere göre değişiklik göstermektedir. Petek temizliği yaptırmadan iyice araştırmalısınız. Güvenin ve kalitenin adresi Hüseyingazi Kimyasallı Kalorifer Petek Temizleme Servisi bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Ankara Petek Temizliği

Hizmetler: Petek temizliği, kimyasallı petek temizliği, makineli petek temizliği, kalorifer petek temizliği, ısınmayan petek sorunu, peteklerin altı ısınmıyor, son petek ısınmıyor, petekler tıkandı, kombi ısıtmıyor, ev ısınmıyor, doğalgaz faturası, yüksek fatura, kombi ses yapıyor, kombi fitre temizliği, hangi kombi, petek temizliği zararlı mı? petek temizleme firmaları, en iyi petek temizleme, hangi kimyasal.

Ustaya Sor


Cihazla su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma, kanal görüntüleme, petek temizleme, doğalgaz tesisat temizleme ve daha bir çok konuda ustayla whatsapp üzerinden hemen canlı görüşün

USTAYA SOR