Cihazla Kırmadan Su Kaçak Tespiti Ankara

CİHAZLA SU KAÇAK TESPİTİ ANKARA

Ev ya da konutlarda en sık karşılaşılan sorunlardan biri de su tesisat arıza onarımızdır. Su tesisat arızalarının onarımı için genel de deneyimli bir su tesisatçısından yardım alınır. Su Tesisat ustaları arıza tespit ve onarımı için araçlarında gerekli alet ve edevatları bulundurmaktadırlar.

Bu sebeple en zor yapılabilecek arızaları bile kolayca yapabilirler. Bu sebeple tesisatınız da oluşan arıza ve onarım tamir işlemleri için mutlaka profesyonel çalışan bir Su tesisatçısı  İle irtibat kurun. Ve elinizden geldiği kadar iş öncesinde tesisat ustasını evinize çağırmadan önce işin mahiyetini ve fiyatını mutlaka görüşün. En uygun fiyat yerine mutlaka en iyi işçiliği en uygun fiyata yaptırmaya çalışın.

 

SU TESİSAT KAÇAĞI NASIL ANLAŞILIR?

Eviniz de bir su sızıntısı var ise ya da her hangi bir su kaçağı sebebi ile bir arıza oluşmuş ise bunun mutlaka bir belirtisi olacaktır. Bu belirtiler ilk başlarda çok belli olmayacaktır ancak zamanla mutlaka gözle görünür sorunlar ortaya çıkacaktır. Su kaçağı temiz su tesisatından ise ilk şikâyet alt kata su damlaması ve duvarların hızlı bir şekilde nemlenerek ıslanması olacaktır. Su kaçak arızası pis su borularından kaynaklı ise ve yahut derz arazı gibi sorunlardan kaynaklı atık su kaçağı ise duvarlarda kabarma şeklinde ortaya çıkacak bir sorundur.

 

SU KAÇAK TESPİT İÇİN HANGİ CİHAZLAR KULLANILI?

Su kaçak arıza tespitinin yapmak için bilgisayarlı cihazlar geliştirilmiştir. Son teknoloji olan bu aletler Termal kamera ve Dinleme Cihazı gibi üstün kabiliyeti olan cihazlardır. Bu cihazlar görüntüleme ve dinleme yöntemi ile en zor kaçak su arıza tespitini bile kolayca yapabilmektedir. Kırarak dökerek tahmin ederek su kaçak tespiti  ve tamirine Son. Artık cihaz ve aletler ile en zorlu arızaları duvar ve fayansların arkasından kolayca tespit ediyoruz.

 

SU KAÇAĞI DUVARLARDA KABARMAYA SEBEP OLUR MU?

Su sızıntıları yâda tesisatta oluşan su kaçakları doğrudan duvarlarda kabarma ve nemlenmeye sebep olmaktadır. Duvar içinde ki tuğla ve alçılar sünger gibi suyu emerek yukarı doğru çekerler. Bu sebeple su kaçağı zeminde dahi olsa duvarlar diz hizasına kadar kabarıp ıslana bilirler. Duvar kâğıdı sürekli olarak kavlar ve boyalar da dökülme meydana gelir. Duvar kâğıdının kavlaması nem sebebi ile tutkalın yapısının bozulmasından kaynaklanmaktadır. Duvarda kabarma ve su kaçağı gibi durumlarda genel olarak dikkat etmeniz gereken belirtiler bunlardır.

SU KAÇAĞI TESPİT YÖNTEMLERİ

Su kaçağı bulma yöntemleri teknolojik alanda bilgisayarlı cihazlar ile yapılmaktadır. Alanın da kendini kanıtlamış Trotec, Testo, Flır, Rothenbeger, Ridgit gibi su arıza kaçak tespit cihazları ile görüntülü ve dinleme yöntemi ile su tesisat arıza tespiti yapılabilmektedir. Murat Tesisat (PİLAVCIOĞLU) olarak bu cihazların tamamını envanterimiz de bulundurmaktayız. Kırmadan Su Kaçak Tespiti için bizi Ankara’nın her yerinden araya bilirsiniz.

Eski zamanlar da bu tip arızaları bulmak için ustalar zaman zaman Bardakla dinleme, stereoskopikle dinleme, honi ile dinleme, su sayacının hareket ibresine bakarak dairede su kaçağı olup olmadığına bakma gibi yöntemler kullanılmıştır. Teknoloji gelişerek yerini Görüntülü ve Frekanslı dinleme cihazlarına bırakmıştır.

SU KAÇAĞI TESPİT FİYATLARI

Yapılan uygulama ve kullanılacak cihazların mahiyetine göre işin cinsine bakılarak Su kaçak tespit fiyatları belirlenmektedir. Kaçak tespit fiyatları cihazların kullanım ücreti olarak sizlere yansıtılır. Bu anlamda en makul ücret kullanılmaya çalışılır. Ülkemizin ekonomik durumu malum bu sebeple bizlerde müşterilerin zorlanmayacakları ve kolay ödeme yapabilecekleri fiyat politikası uygulamaktayız. Su kaçağı tespitinde iki aşamalı ücret uygulanmaktadır. İlk aşama tespit aşaması, ikinci aşama ise tamirat ve onarım aşamasıdır. Arıza Tespiti yapıldıktan sonra onarım için bir fiyat çıkarılır ve müşterinin fiyatı kabul etmesi durumunda tamir işlemine geçilir.

UYUGUN FİYAT / GARANTİLİ HİZMET

 

EN İYİ SU KAÇAK TESPİT FİRMALARI

En iyi kaçak tespit firması en iyi cihazları kullanan ve en tecrübeli personeller ile çalışan firmalardır. Bu cihazlar yurt dışından geldiği için her usta bu cihazı kullanmayı bilmemektedir ya da çok pahalı olduğu için de alamamaktadır. Genel olarak Kaçak Tespit cihazlarının ve termal kameraların muadil yan sanayi ürünlerini kullanan firmalar maalesef su kaçak tespiti konusunda hem kendisine hem de müşterisine sorun yaşatmaktadır. Bu sebeple evinize çağıracağınız firma ya da ustaların mutlaka Youtube kanallarından daha önce ki yapmış olduğu işleri inceleyiniz. Hangi tespit cihazlarını kullandığını araştırınız. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\">Murat Tesisat Youtube kanalından firmamızın çalışmalarını görebilirisiniz.

 

KIRMADAN SU KAÇAĞI TESPİTİ YAPMA

Eski yöntemlerin aksine su kaçak tespiti artık Kırmadan yapılabilmektedir. Alet ve cihaz sayesinde duvar arkasında ve fayans altında ki su tesisat borularınsa oluşan su kaçak arızalarını Kırmadan tespit etmek mümkün. Kırmadan Su Kaçağı Tespiti için Görüntülü Termal Kameralar ve Akustik Dinleme cihazları kullanılmaktadır. Mesela evinizin alt katına komşunuzun tavanından damlayan su kaçağının nereden olduğuna kırmadan tespit için bizi arayınız.

Kaçıran Su Borusu Tamir ve Tespiti

Su boruları pas ya da herhangi bir sebeple su kaçırabilirler. Su kaçırma sorunu da nem ve rutubet ile anlaşılabilir. Kaçıran su boruları alt kata damlama sorunundan daha çok tavanda nemlenme ve renk değişimleri ile kendini belli ederler. Su kaçırma arızası genel olarak musluk diplerinden ve tesisatın montaj bölgelerinde meydana gelmektedir. Su kaçırma ve sızdırma sorunun çözümü ve yine tespiti için Ankara Su Kaçak Tespit Firması olarak Murat Tesisatı arayabilirsiniz.

 

Su Sızıntısı Tespit Ustası

Duvardan akan su sızıntısı yada su akıntısı damlama kadar ılmasa da duvar ve boyaya uzun zamanlar sonra zarar veren bir arızadır. Damlama sorunu daha kısa bir sürede ortaya çıkarken su sızıntısı sorunları daha geç ortaya çıkmaktadır. Su damlaması alt kat komşunun tavanından bir kaç saate kadar damlayabilmektedir ve bu sayede çabuk fark edilir ancak su sızıntısı alt kata komşudan damlama yapmaz ancak sadece tavan ve dyvarları nemlendirir ve bu sorunu iyice dikkat etmeyen birisi fark edemez.

Su sızıntısı tespiti için de yine cihaz ve termal kameralar gerekmektedir. Su sızıntısının tespiti damlama ve akıntıya göre daha zordur ve daha profesyonel cihazlar gerekmektedir. Murat Tesisat olarak su kaçak tespiti alanın da bütün cihazların en üst seviyesini bulundurmktadır. Su sızıntısı gibi daha sorunlu tespit edilen su kaçak arıza tespit işlemerinde bize ve cihazlarımıza güvene bilirsiniz.

Su Kaçak Tamir Ücreti Kime Ait?

Su kaçak tespit sorunu nereden ve ne şekilde olduğu ile alakalı olarak tamir ve ücret anlamında farklı sorumluklar getirir. Su kaçak arızasının bir daire yada bir katta olması Su Kaçak Tespit ücretini o daire yada dükkanın ödeyeceği anlamına gelmez. Su kaçağı dairenin kendi su tesisatından kaynaklı ise Tamir ve tespit ücretini daire sahibi öder. Ancak su kaçak arızası daire içerisinde olmasına rağmen üst katlara yada farklı dairelere giden pis yada temiz su tesisatından kaynaklı ise bu arıza tamir ücretini Bina Yönetimi öder. Eğer taraflar sorunun çözümü konusun da uzalaşamazlar ise madur olan taraf konuyu Bağlı bulunduğu ilçe belediyesinin zabıta müdürlüğüne yazılı olarak bildirir. Zabıta müdürlüğü Su Kaçak arıza sorununun durumuna göre ilgili kat yada yönetime arızanın tamir edilmesi için süre verir ve takip eder.

En Yakın Tesisat Ustası Bulma

Günümüz teknolojisinde artık herşey gibi su tesisat ustası da dijital ortamlardan bulunarak onlıne hizmet alınmaktadır. Google Arama Motoru sayesinde bir çok işletme ve Ustaya doğrudan internet üzerinden bularak iritibat numaralarına ulaşmak mümkün. Google arama motoruna aramış olduğunuz hizmet türünü ayrıntılı ve bulunduğunuz ilçeyi de yazarsanız size en yakın firmalar listelenecektir. Mutlaka ilk sayfada yer alan diğer firmalardan da fiyat almayı unutmayınız.  Ankara da Su Kaçak Tespiti için Murat Tesisata da Google Arama Moptoru üzerinden ulaşa bilirsiniz.

Hizmet Bölgeleri : 

Keçiören Cihazla Su Kaçak Tespiti, Yenimahalle Cihazla Su Kaçak Tespiti, Pursaklar Cihazla Su Kaçak Tespiti, Mamak Cihazla Su Kaçak Tespiti, Gölbaşı Cihazla Su Kaçak Tespiti, Ümitköy Cihazla Su Kaçak Tespiti, Çayyolu Cihazla Su Kaçak Tespiti, Etimesgut Cihazla Su Kaçak Tespiti, Sincan Cihazla Su Kaçak Tespiti, Yenikent Cihazla Su Kaçak Tespiti, Eryaman Cihazla Su Kaçak Tespiti, Batıkent Cihazla Su Kaçak Tespiti

 

Hizmetlerimiz: Cihazla su arıza tespiti, cihazla su kaçağı tespiti, aletle su arıza bulma, aletle su kaçak, su kaçak tespit cihazı, makineli su kaçak bulma, su kaçak tespit firması, Su kaçak tespit fiyatı, kaçak su bulma, su arıza bulucu, sucu, su sızıntı, su sızıntı tespit, cihazla su sızıntı tespiti, su damlaması,  tavandan su akıyor, duvardan gelen su, tavandan su damlıyor, alt kata su akıyor, üst kattan su geliyor, Fayanstan su geliyor, fayans kırmadan tamir, kırmadan su kaçak tespiti, kırmadan fayans çıkarma, klozet su kaçırıyor, klozet su akıtıyor, klozet tamiri, musluk su akıtıyor, Musluk tamiri, Batarya tamiri, Kameralı su tesisatçısı, en yakın su tesisatçısı, En hızlı su tesisat, acil su tesisatçısı, tesisatçı bul, su kaçak bulucu, Banyodan su sızıyor, Banyo su tamir, Tuvalet su akıtıyor, Su saati arıza, fiyat, Delinen boru tamiri, patlak su borusu tamiri, matkapla su borusunu deldim, Nasıl yapılır? Nasıl tamir edilir?

Ustaya Sor


Sorular ve Çözüm Önerileri

Murat Tesisat

Ali Eren

Merhaba, Mutfak duvarından su damlaması var, komşumuz şikayet için geldiğinde anladık. Bizim mutfakta herhangi bir belirtisi yok. Bu su kaçağını cihazla mı tespit ediyorsunuz. Birde belirli bir ücreti var mı ?

Murat Tesisat

Murat Tesisat

Evet su kaçak tespitini termal kamera ile yapıyoruz.

Cihazla su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma, kanal görüntüleme, petek temizleme, doğalgaz tesisat temizleme ve daha bir çok konuda ustayla whatsapp üzerinden hemen canlı görüşün

USTAYA SOR